سيستم هوشمند نظارت تصويري وايرلس هايک ويژن براي بندر

بندر قايق هاي بادباني جزيره وايت يکي از مکان هاي فوق العاده شلوغ و پرتردد است که روزانه تعداد زيادياز قايق ها در آنجا توقف يا از آن عبور مي کنند . لذا مسئولين امنيتي اين بندر به فکر استفاده از سيستم هاينظارت تصويري مناسب براي نظارت و کنترل موارد حساس افتادند . آنها پس از بررسي کمپاني هاي مختلف وبررسي جنبه هاي مختلف کار ، تصميم گرفتند تا از سيستم  دوربين مداربسته هايک ويژن  استفاده کنند .

کارشناسان هايک ويژن براي پوشش اين لنگرگاه از دوربين هاي پانوراما و دوربين هاي ويژه تصوير برداري در نورکم با قابليت Darkfighter استفاده کردند .

سيستم هوشمند نظارت تصويري هايکويژن

سيستم هوشمند نظارت تصويري هايکويژن

گاو ها يا Cowes ، اين نام از سال 1800 ميلادي به قايق هاي بادباني جزيره وايت که در آبهاي بين الملليتردد مي کنند اطلاق مي شود . به لحاظ تعداد زياد قايق ها در اين بندر ، اين مکان به عنوان قلب قايقرانيانگلستان مشهور بوده و هر ساله هزارن نفر براي بازديد از اين مکان گردشگري و مهم به آنجا سفر مي کنند .

لنگرگاه داراي 260 اسکله خدماتي ، يک مرکز رسانه اي 400 نفره ، بيش از 20 فروشگاه بزرگ خرده فروشي ويک قايق بادباني مدرن است . مسابقات قايقراني مختلفي در سطوح کشوري و بين المللي هر ساله در اينمکان انجام مي شود.

در سال 2018 مديران لنگرگاه گاو ها تصميم گرفتند تا سيستم امنيتي و نظارت تصويري خود را ارتقاء دهند .آنها به سيستمي نياز داشتند تا بتواند همه نياز هاي حفاظتي و نظارتيشان را پوشش داده و تصاوير با وضوحبالايي را در تمام ساعات شبانه ، حتي در تاريکي کامل ارائه کند . مسئولان امنيتي اسکله به سيستمي نياز داشتندتا بتوانند بر عبور و مرور کشتي هاي در حال حرکت در اسکله نظارت کرده و هر مورد مشکوکي را تحت کنترلداشته باشند ، به علاوه اين سيستم بايد پوشش مناسبي از افراد و ساکنان جزيره ارائه مي کرد ، چرا که حفظ امنيتشهروندان و پيشگيري از بروز هر مشکلي به خصوص هنگام برگزاري مسابقات مختلف در اين جزيره از وظايفحياتي تيم امنيتي جزيره بود و آنها براي انجام آن به سيستم مدار بسته قدرتمندي نياز داشتند .

براي دريافت خدمات نصب دوربين مداربسته  به وبسايت شرکت مهرتجارت مراجعه کنيد تا فني ترين متخصصان اين حوزه را به شما معرفي کنيم.

اندرو بامفورد مدير بخش مالي اسکله در اين زمينه گفت : ما پس از آگاهي از کليه نياز هاي امنيتي تيم امنيتياسکله و مشورت با مشاوران مختلف ، از شرکت هاي مختلف حوزه مدار بسته دعوت کرديم که طرح نظارتي خود راارائه کنند . شرکت هاي مختلفي در حوزه دوربين مدار بسته طرح ارائه کردند که ما پس از بررسي هاي مختلفبهترين آنها را انتخاب کرديم که توسط کمپاني هايک ويژن ارائه شده بود .

تيم فني هايک ويژن با 29 دوربين دام ثابت و متحرک کليه فضاهاي وسيع و مختلف را پوشش دادند . آنها با ارائهراهکار هاي مختلف امنيتي براي هر قسمت از بندر ، سناريو ويژه اي را پيشنهاد دادند .يکي از مشکلات بزرگ در اين بندر ، وجود موانع متحرک بزرگ و غول پيکر بود که مي توانست نقطه کور هايزيادي ايجاد کند ، برخي قايق ها در جاي ثابتي پارک شده بودند اما برخي ديگر در قسمت هاي مختلفي مدام درحال حرکت و توقف بوند ، مواردي از اين دست در کنار ايمني و سلامتي پرسنل از مهمترين چالش هاي کارشناسانطراحي و نصب و راه اندازي دوربين هايک ويژن به شمار مي آمد.

آقاي لي مسئول اجراي سيستم نظارت تصويري هايک ويژن در اسکله در اين زمينه گفت : برخي از دوربين هابراي ارائه تصوير کلي ، در ارتفاع بالاي ديوار هاي اسکله نصب شدند، کابل کشي اين دوربين ها تقريبا غير ممکنبود. وجود پرندگان دريايي که مي توانست به کابل ها آسيب برساند ، جزر و مد دريا ، شرايط نامساعد آب و هواييو … برخي ديگر از مشکلاتي بود که مي توانست سرعت کار تيم اجرا را کم کند . تکنيسين هاي نصب دوربيننمي توانستند در ساعت هاي معمول در اسکله کار کنند چرا که رويداد هاي مختلف روزانه و هفتگي در اسکلهبرگزار مي شد و اين کار مي توانست بر تعداد  توريست ها اثر منفي بگذارد.  از اين رو ما تلاش کرديم تا تصاويراين دوربين ها را با روش امن و استاندارد ديگري به غير از کابل کشي به اتاق کنترل سيستم منتقل کنيم .

براي اينکار ما از چند مرکز وايرلس در نقاط مختلف براي انتقال تصاوير دوربين ها استفاده کرديم . کارشناسان ما نقاطحياتي مختلفي را که هيچ تداخل امواجي ( از لحاظ ديتا و يا نويز هاي ناشي از برق فشار قوي اسکله ) وجود نداشته باشدرا پس از آزمايش و بازديد هاي مختلف مکان يابي کردند و پس از بررسي سيستم وايرلس انتقال تصاوير دوربين ها راه اندازي و تنظيم شد .

قيمت دوربين مداربسته  را از ما بخواهيد. کيفيت را قرباني ارزاني نکنيد.

تصوير برداري در شب

براي تصوير برداري از اسکله در شب ، هايک ويژن دوربين هاي سري پانو ويو خود را بر روي دکل هاي 5 متري که بر رويديواره هاي اسکله نصب شده بودند استفاده کرد . دوربين هاي پانو ويو هايک ويژن با استفاده از تکنولوژي هوشمندDark Fighter تعبيه شده بر روي آن ، امکان تصوير برداري با کيفيت بالا در تاريکي شب را دارند . همچنين 4 لنز مختلفدر چهار طرف اين دوربين ها تعبيه شده است ، لذا اين دوربين ها مي توانند بصورت 360 درجه از منطقه تصوير برداريکنند که اين مهم به اپراتور ها کمک زيادي مي کند .سيستم هوشمند نظارت تصويري هايکويژن

دوربين هاي سري PanoVu هايک ويژن را مي توان کامل ترين دوربين ها براي پوشش اسکله و فضاهايي شبيه به آنعنوان کرد اين دوربين ها ترکيبي از چند دوربين هستند ، دوربين متحرک ، دوربين دام ، دوربين بولت و … که مي توانندبا توجه به نياز کاربران ، مناسب ترين زاويه ديد را ارائه کنند .سيستم اتاق کنترل اسکله به گونه اي طراحي شده تا اپراتور هاي مختلف بتوانند تصاوير زنده يا ضبط شده را در چند نقطهمختلف ضبط و مديريت کنند و به آن دسترسي داشته باشند .سيمون ران مدير بخش امنيتي بندر قايق هاي وايت در اين زمينه گفت : ما در اين اسکله وظايف متعددي در حوزه هايمختلف داريم . حفظ امنيت هزاران بازديد کننده و مهمان مختلف که از امکانات اين بندرگاه استفاده مي کنند و مواردي شبيهنشان مي دهد که استفاده ما از سيستم مدار بسته اجتناب ناپذير است. دوربين ها کار ماموران امنيتي ما را ساده تر مي کنندما مي توانيم توسط آنها تمام ورودي ها را کنترل کنيم و هر مورد مشکوکي را تحت نظر داشته باشيم .

شرکت هايک ويژن به عنوان يکي از رهبران و پيشروان دنياي نظارت تصويري با ارائه محصولات مختلف کيفيت بالا ، تماميانتظارات مسئولان امنيتي اين اسکله را به نحو مطلوب برآورده کرده است . تصاوير با کيفيت ، پوشش سراسري ، عملکرد راحت
و قابل فهم نرم افزار تجهيزات نظارتي و … برخي از ويژگي هاي مثبت سيستم مدار بسته هايک ويژن است که توسط پرسنلحفاظتي اسکله بيان شده است .

بهترين برند دوربين مداربسته چيشت؟  اين مقاله را مطالعه کنيد:   بهترين دوربين‌ مدار بسته