نرم افزار Hikcentral ( هايک سنترال ) هايک ويژن

هايک ويژن  خبر از انتشار نرم افزار مديريت هوشمند تجهيزات نظارت تصويري ( VMS ) خود را با نام هايک سنترال ( Hikcentral ) داد. اين نرم افزار از راه حل هاي هوشمند نظارت تصويري براي اجراي قدرتمند راهکار هاي امنيتي کوچک و بزرگ پشتيباني مي کند. Hikcentral مديريت يکپارچه سيستم هاي امنيتي را انجام مي دهد و کاربران مي توانند با استفاده از اين نرم افزار هوشمند هايک ويژن تمامي سيستم ها را بصورت همزمان کنترل کنند.

 

نرم افزار Hikcentral ( هايک سنترال ) هايک ويژن

Hik-Central هايک ويژن امکان مديريت تصاوير زنده و ضبط شده ، جستجوي هوشمند در تصاوير بر اساس پارامترهاي مختلف و مديريت هوشمند آلارم را دارد.

انواع راهکار هاي HikCentral عبارتند از

  • سرور Hikcentral 
  • نرم افزار Hikcentral 

کاربران با توجه به نياز خود مي توانند يکي از راهکارهاي بالا را انتخاب کنند.

کاربران مي توانند از سه شيوه مختلف براي اتصال به هايک سنترال استفاده کنند که در ادامه هر کدام را توضيح داده ايم:

  • امکان اتصال از طريق شبکه محلي به Hik-Central ، دسترسي به تمامي قسمت هاي نرم افزار در بالاترين سطح مديريت
  • امکان اتصال از راه دور ( وب ) توسط PC به Hik-Central ، دسترسي به قسمت هاي مختلف با توجه به سرعت و پهناي باند اينترنت
  • دسترسي از طريق نرم افزار موبايل به Hik-Central

انعطاف پذيري نرم افزار جديد هايک ويژن امکان دسترسي به تصاوير و مديريت آنها از هر نقطه وجود داشته باشد لذا با استفاده از اين نرم افزار هوشمند مي توان در مواقع بحراني تصميمات درست و اساسي گرفت. استفاده از تکنولوژي روز دنيا در طراحي اين نرم افزار باعث شده تا زمان نصب و آماده به کار Hikcentral کوتاه باشد لذا کاربران مي توانند در چشم بر هم زدني نرم افزار را روي سيستم خود نصب و از امکانات آن استفاده کنند. پس از نصب نرم افزار ، Hikcentral  بطور خودکار تمامي  دوربين مدار بسته  و تجهيزات تحت شبکه را شناسايي و به آساني آنها را مديريت و ضبط کند. مشخصات دوربين ها و برنامه ضبط بطور خودکار با هايک سنترال هماهنگ مي شود.

نرم افزار Hikcentral در غالب يک پلتفورم واحد مي تواند سيستم هاي مختلفي مانند سيستم مدار بسته  ، سيستم دوربين پلاک خوان ( ALPR ) ، سيستم POS و ساير سيستم هايي که مي توانند از طريق پروتکل هاي مختلف به نرم افزار وصل شوند پشتيباني مي کند.

اين نرم افزار به نحوي طراحي شده که مي تواند پروژه هاي مختلف در ابعاد کوچک و بزرگ را به نحو احسن پوشش دهد. به عنوان مثال Hikcentral هايک ويژن توانايي ضبط و مديريت تصاوير دوربين مدار بسته بهمراه کليه امکانات هوشمند از جمله VCA را در غالب سرور هاي RSM انجام مي دهد. هايک سنترال توانايي ضبط تصوير مدار بسته در يک يا چند نقطه تحت قابليت Raid يا ضبط روي دستگاه هاي هيبريد SAN ، دارد از اين رو کاربران مي توانند تصاوير تعداد زيادي از دوربين ها را براي زمان طولاني ضبط کرده و در اختيار داشته باشند. علاوه بر اين نرم افزار ، هايک ويژن از نرم افزار Rose کمک گرفته تا به کاربران کمک کند در شرايط بحراني با استفاده از تصاوير دوربين مدار بسته و اطلاعات ساير تجهيزات امنيتي بهترين تصميم را در زمان کوتاه بگيرند.

اگر نياز به خدمات  انتقال تصوير هايک ويژن   به وبسايت شرکت مهر تجارت مراجعه کنيد.

طبق اعلام شرکت هايک ويژن چين ، هايک سنترال جايگزين نرم افزار IVMS-5200 هايک ويژن مي شود و از اين به بعد کاربران تنها از Hikcentral بجاي نرم افزار مذکور استفاده خواهند کرد. اين نرم افزار به گونه اي طراحي شده است که همه نيازهاي امنيتي مشتريان را به نحو احسن برآورده مي کند و توانايي ضبط تصوير تعداد زيادي دوربين مدار بسته را دارد به عنوان مثال تنها در يک مجموعه از مدارس کاتوليک در ادمونتون کانادا بيش از ??? دستگاه دوربين مدار بسته توسط Hikcentral ضبط و مديريت مي شود. در يک پروژه ديگر بيش از ??? دستگاه دوربين که درشعب مختلف بانک US-Based ايالات متحده نصب شده اند که تصاوير آن توسط هايک سنترال هايک ويژن مديريت مي شوند.

در پايان

به نظر مي رسد هايک ويژن براي رقابت با شرکت هاي حرفه اي توليد کننده نرم افزار هوشمند نظارت تصويري ، اين نرم افزار قدرتمند را به بازار عرضه کرده است با اين همه بايد منتظر باشيم و ببينيم که نسخه جديد Hikcentral که توانايي پشتيباني از سري محصولات هوش مصنوعي ( AI ) هايک ويژن را هم دارد و به گفته مديران اين توليد کننده چيني در اواخر ارديبهشت ماه ???? به بازار عرضه مي شود چقدر مي تواند مورد اقبال مشتريان قرار بگيرد.

بيشتر بخوانيد :  دوربين مداربسته تي وي تي